Tzolkin

Maiju kalendārs


13 Akbal V 03

1 Chuwen
2 Eb
3 Ben
4 Xish
5 Men
6 Kib
7 Kaban
8 Etznab
9 Kawak
10 Ahaw
11 Imix
12 Ik
13 Akbal

13 Akbal –  Nebeidzamie meklējumi

Katra jauna atziņa mūs noved pie atziņas, ka mēs vēl tik daudz ko nezinām. Vilnis ir noslēdzies un mēs no viņa esam daudz iemācījušies, sasnieguši nesasniedzamo, aizgājuši līdz pasaules malai, lai kārtējo reizi piedzīvotu, kā horizonta līnija attālinās un pasaules mala nemaz nav mala, bet gan kārtējā ilūzija.

Mērķi, kurus mēs sasniedzam, līmeni, kuru sasniedzam, darbi, kurus paveicam, ir kā atklājums tam, kas vēl ir priekšā. Šī nezināmā neizsmeļamība reizēm var novest pat pie panikas un bailēm, bet arī pie nebeidzamām iespējām sevi atkal no jauna iepazīt, atkal sevi attīt un gūt gandarījumu par šo skaisto un neparasto dzīvi.

Chuwen –  Aizej tur nezin kur

Tu nezini, kur tu dodies un ko tu vēlies? Ļoti labi! Tas patiesībā ir tikai normāli. Mēs esam duālas būtnes un gribam iekāpt gan labajā, gan kreisajā kurpē. Šis mūžīgais duālisms mūs arī virza. Varbūt mēs nezinām kur, bet, sākot virzīties, sāks kristalizēties arī mērķi, kurus slīpēt un veidot, lai ieraudzītu virzienu, kura dēļ esam gatavi sadedzināt sevi, lai tikai turpinātu. Jā, patiesībā tas viss mums nav vajadzīgs, tas viss ir lieki, mēs mierīgi varam palikt tepat, bet mūsos atkal un atkal dzimst jaunas atziņas, kas sniedz piepildījumu un dzen uz priekšu. Šis vilnis sagaida, ka spēsim atteikties no savām saknēm, ka ģimeni noliksim malā, ka tiksim pāri visam, kas mūs sasien, lai iegūtu brīvību, lai tā pa īstam ieskrietos šajā dzīvē un varbūt atklātu kādu noslēpumu arī par sevi. Mēs varam aizbēgt no visa, varam noķert jebko, bet mēs nevaram aizbēgt paši no sevis