Tzolkin

Maiju kalendārs


12 Ik IV 02

1 Chuwen
2 Eb
3 Ben
4 Xish
5 Men
6 Kib
7 Kaban
8 Etznab
9 Kawak
10 Ahaw
11 Imix
12 Ik
13 Akbal

12 Ik –  Es esmu brīvs no sava prāta

Mans prāts ar mani nemitīgi spēlē šahu. Tas izmisīgi cenšas tikt nepieķerts. Tas tik daudzus gadus ar mums manipulē, tajā ir uzkrāta vesela miskaste, kurā sabiedrības domas smird ar mūsu sāpēm, stereotipiem un tik ļoti šauro pasaules uztveri. Un katrs mūsu mirklis šo miskasti padara lielāku un smirdīgāku.

Šodien? Varbūt tieši šodien mūsu apziņa ir izaugusi pietiekami, lai savu prātu pieķertu pie rokas. Saprastu, ka tam ar mums nav nekāda sakara, ka mūsu prāts mūs cenšas  programmēt. Mēs šodien varam izkāpt no matriksa, kurā mūsu prāts ir ieslēdzis. Šodien mēs varam viņam nepiekrist, ja vien ieklausāmies savā dvēselē.

Chuwen –  Aizej tur nezin kur

Tu nezini, kur tu dodies un ko tu vēlies? Ļoti labi! Tas patiesībā ir tikai normāli. Mēs esam duālas būtnes un gribam iekāpt gan labajā, gan kreisajā kurpē. Šis mūžīgais duālisms mūs arī virza. Varbūt mēs nezinām kur, bet, sākot virzīties, sāks kristalizēties arī mērķi, kurus slīpēt un veidot, lai ieraudzītu virzienu, kura dēļ esam gatavi sadedzināt sevi, lai tikai turpinātu. Jā, patiesībā tas viss mums nav vajadzīgs, tas viss ir lieki, mēs mierīgi varam palikt tepat, bet mūsos atkal un atkal dzimst jaunas atziņas, kas sniedz piepildījumu un dzen uz priekšu. Šis vilnis sagaida, ka spēsim atteikties no savām saknēm, ka ģimeni noliksim malā, ka tiksim pāri visam, kas mūs sasien, lai iegūtu brīvību, lai tā pa īstam ieskrietos šajā dzīvē un varbūt atklātu kādu noslēpumu arī par sevi. Mēs varam aizbēgt no visa, varam noķert jebko, bet mēs nevaram aizbēgt paši no sevis