Tzolkin

Maiju kalendārs


7 Kaban I 17

1 Chuwen
2 Eb
3 Ben
4 Xish
5 Men
6 Kib
7 Kaban
8 Etznab
9 Kawak
10 Ahaw
11 Imix
12 Ik
13 Akbal

7 Kaban –  Cauri mūžībai!

Mūsos ir kāds iekšējais dzinulis, kas nepārtrauc meklēt un tiekties pēc kaut kā tik zināma, tik pazīstama un tuva. Nav saprotams, vai tā ir lieta vai cilvēks, vai vispār tas eksistē. Vienkārši ir nepiepildīta sajūta, tieksme, pēc kaut kā, ko mēs nevaram atcerēties.

Šodien to izjutīsim spēcīgāk kā citās dienās. Šodien mūsu vilkme atgādinās, ka kaut kur mūsos dziļi, dziļi ir atmiņas ne tikai par šo dzīvi, ir sajūtas un ilgas, kuras nespējam ignorēt, bet nespējam arī izskaidrot. Patiesība ir vienkārša – ja jau mēs to sajūtam, tad tas ir īsts. Tikpat īsts, kā visa tā ilūzija, kurā mēs dzīvojam. Tas ir gandrīz neaptveram, bet ir tādi brīži, kad mēs esam tik tuvu šim piepildījumam, ka kļūstam gandrīz apsēsti, šis savienojums ir kā motors mūsu attīstībai un vēlmei tiekties uz priekšu.

Chuwen –  Aizej tur nezin kur

Tu nezini, kur tu dodies un ko tu vēlies? Ļoti labi! Tas patiesībā ir tikai normāli. Mēs esam duālas būtnes un gribam iekāpt gan labajā, gan kreisajā kurpē. Šis mūžīgais duālisms mūs arī virza. Varbūt mēs nezinām kur, bet, sākot virzīties, sāks kristalizēties arī mērķi, kurus slīpēt un veidot, lai ieraudzītu virzienu, kura dēļ esam gatavi sadedzināt sevi, lai tikai turpinātu. Jā, patiesībā tas viss mums nav vajadzīgs, tas viss ir lieki, mēs mierīgi varam palikt tepat, bet mūsos atkal un atkal dzimst jaunas atziņas, kas sniedz piepildījumu un dzen uz priekšu. Šis vilnis sagaida, ka spēsim atteikties no savām saknēm, ka ģimeni noliksim malā, ka tiksim pāri visam, kas mūs sasien, lai iegūtu brīvību, lai tā pa īstam ieskrietos šajā dzīvē un varbūt atklātu kādu noslēpumu arī par sevi. Mēs varam aizbēgt no visa, varam noķert jebko, bet mēs nevaram aizbēgt paši no sevis