Tzolkin

Maiju kalendārs


4 Xish VII 14

1 Chuwen
2 Eb
3 Ben
4 Xish
5 Men
6 Kib
7 Kaban
8 Etznab
9 Kawak
10 Ahaw
11 Imix
12 Ik
13 Akbal

4 Xish –  Izplēst stabilitāti!

Ne viss dzīvē ir tik vienkārši kā gribētos. Viena lieta ir pašiem darīt un sasniegt rezultātus, bet mēs no šiem rezultātiem gribam arī kaut ko iedot. Mēs jau neko nedarām tāpēc, lai būtu atzīme biogrāfijā. Mēs uzņemamies jaunus pienākumus, palielinām atbildību, lai saņemtu taustāmu rezultētu, bet tas ne nepienāk. Šodien ir tā sajūta, ka viss tas, ko darām, ir kaķim zem astes. Viens vēlas materiālā veidā sajust savu darbu augļus, vēl kāds meklē atzinību, slavu.

Šodiena sagaida, ka tu pats paņemsi to, ko tev vajag. Bez žēlastības, bez īpašas cimperlēšanās – vienkārši pieņemsi un paņemsi savu pasaules daļu. Tik, cik pats sevi novērtēsi, tik, cik uzskatīsi par savu. Šis ir tas brīdis, kad pasaule sagaida, ka savu cenu nosauksi pats un arī atņemsi šo vērtības daļu pasaulei, jo tas tev vienkārši pienākas.

Chuwen –  Aizej tur nezin kur

Tu nezini, kur tu dodies un ko tu vēlies? Ļoti labi! Tas patiesībā ir tikai normāli. Mēs esam duālas būtnes un gribam iekāpt gan labajā, gan kreisajā kurpē. Šis mūžīgais duālisms mūs arī virza. Varbūt mēs nezinām kur, bet, sākot virzīties, sāks kristalizēties arī mērķi, kurus slīpēt un veidot, lai ieraudzītu virzienu, kura dēļ esam gatavi sadedzināt sevi, lai tikai turpinātu. Jā, patiesībā tas viss mums nav vajadzīgs, tas viss ir lieki, mēs mierīgi varam palikt tepat, bet mūsos atkal un atkal dzimst jaunas atziņas, kas sniedz piepildījumu un dzen uz priekšu. Šis vilnis sagaida, ka spēsim atteikties no savām saknēm, ka ģimeni noliksim malā, ka tiksim pāri visam, kas mūs sasien, lai iegūtu brīvību, lai tā pa īstam ieskrietos šajā dzīvē un varbūt atklātu kādu noslēpumu arī par sevi. Mēs varam aizbēgt no visa, varam noķert jebko, bet mēs nevaram aizbēgt paši no sevis