Tzolkin

Maiju kalendārs


13 Ok III 10

1 Etznab
2 Kawak
3 Ahaw
4 Imix
5 Ik
6 Akbal
7 Kan
8 Chikchan
9 Kimi
10 Manik
11 Lamat
12 Muluk
13 Ok

13 Ok –  Mūsu jaunās vērtības

Šī ir viļņa pēdējā diena un neko izmainīt šajā punktā vairs nevar. Tas gan nenozīmē, ka diena ir bezvērtīga un nelietderīga. Šī varbūt ir svarīgākā viļņa diena, jo tajā mēs izdarām secinājums, tajā mēs apkopojam to, kas pa šo vilni ir noticis. Un šis ir tas brīdis, kad nevis vienkārši pārskatīt iegūtos materiālus, bet izdarīt secinājumus, turklāt tik nozīmīgus, kas veido mūsu personisko vērtību sistēmu.

Jā, tajā nav nekā objektīva, bet mēs nemākam dzīvot bez pieķeršanās, mums tas ir kritiski svarīgi, tieši tāpēc mēs būvējam savu iekšējo pasauli no klucīšiem, kuru pamatā bieži vien ir sabiedrības ieliktas dogmas, bet ar laiku, mēs tās izdzīvojam un pārstrādājam, personificējam konkrēto tēmu variantā, kas mums vismaz šobrīd ir piemērotāks.

Etznab –  Sirds skaidrības vilnis

Šis vilnis nosaka, ka nekāda vidusceļa patiesībā nemaz nav. Nevar būt kaut kas pa vidu starp labi vai slikti. Viss ir viennozīmīgi. Šīs pasaules spēle nevar notikt, ja nav divu pretinieku, ja nav divu komandu. Vidū nekā nav – ir tukšums. Tukšums, kurā ienāk vārds, lai radītu pasauli un ienestu svārstības – balts-melns, labs-slikts. Tā ir kustība, kas ienes skaidrību, lai arī kādi noslēpumi un pārsteigumi šajā vilnī nāktu gaismā, tie visi pakļausies šiem skaidrajiem likumiem. Nepieņemtie lēmumi mūs tirdīs un nāks pie mums, lai novelkam skaidras robežas, lai beidzot aizveram durvis, kuru virzienā sen vairs neskatāmies, lai beidzot nosauktu sevi vārdā, lai apliecinātu to, kas esam, lai arī tas mūsos radīs sajūtu, ka esam pazaudējuši daļu no savas vērtības, mēs nonāksim līdz tam, kādēļ esam radīti, nenododot savas sirds vilkmi, savu iekšējo patiesību.